ISIL İŞLEM

Isıl İşlem / Kurutma

Ahşap ambalaj ürünleri , içerisinde yada üzerine bulundurduğu ürünleri taşıma sırasında çarpma, devrilme gibi dış etkilerden, taşınılan ürünlerin zarar görmesini önlemek amacıyla çok geniş bir alanda kullanılmaktadır. Fakat ısıl işlem yada kurutma işleminden geçirilmemiş olan bu malzemeler özelliklede ahşap paletler, içerisindeki nemden dolayı zamanla sağlamlığını kaybeder ve hatta küflenmeye neden olarak etrafına da zarar verebilirler.

Ortunç Orman Ürünleri palet üretimindeki tecrübesine, bünyesindeki palet kurutma fırınıyla talep edilmesi durumunda ahşap malzemedeki nemden arındırma işlemini gerçekleştirmektedir.

Isıl İşlem / İlaçlama

Orman ağaçlarında zararlı böcek larvaları ağaçların yapraklarını yiyerek çeşitli kayıplara neden olabilmektedirler. Bu zarar sadece ekonomik kayba neden olmaz, ayrıca ormanların, parkların ve eğlence alanlarının keyif değerini de olumsuz etkiler. Dahası bazı böcek türlerinin rahatsızlık verici kılları ve salgıladıkları toksinler hem insanları hem de otlak sığırlarını rahatsız etmektedir.

Orman ekosisteminin zenginliğinden dolayı zararlı böceklerle mücadelede kullanılacak insektisitler, tarım ve bahçe zararlılarında kullanılacak insektisitlerine göre ekolojik ve çevresel etkileri bakımından daha fazla güvenli olmalıdır.


WhatsApp Hattı
Adres

Sümer Mah. Ağaç Sanayi Sitesi 68 Sk. No:14 DENİZLİ

Telefonlar

Ofis :  0258 268 07 63
GSM : 0532 268 07 63